Młodzi o Sporcie 2015

Bohaterowie drugiego planu, czyli kto pracuje na sukces sportowca

Tegoroczna konferencja „Młodzi o Sporcie" odbędzie się 21 maja 2015 roku na Kampusie UJ, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Wydarzenie skierowane jest do studentów zainteresowanych obszarem zarządzania w sporcie i podejmuje temat działań ludzi sportu, którzy, na co dzień pracują na sukces sportowców, często zostając w cieniu.

Tytuł konferencji to: „Bohaterowie drugiego planu, czyli kto pracuje na sukces sportowca"

W związku z tym do współpracy zaprosiliśmy członków ekip sportowych, menadżerów sportu, trenerów czy specjalistów od marktingu sportowego. Swoją obecność potwierdzili, między innymi: Jakub Głogowski (menadżer drużyny futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław), Michał Pacuda (PR Manager w  Polskim Związku Koszykówki i Polskiej Lidze Koszykówki), Bogdan Zając (trener w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski w piłce nożnej).

Więcej o naszych gościach w zakładce Prelegenci.

Tematyka konferencji obejmować będzie zakres zagadnień związanych ze światem sportu – zarówno ze sferą marketingu sportowego jak i bezpośrednich doświadczeń znanych osobistości ze świata sportu. Na konferencji poruszane będą takie tematy jak, np.:

1.  Strategie budowania wizerunku sportowca.

2.  Istota przygotowania mentalnego zawodników.

3.  Media w sporcie, współpraca ze sponsorami.

4. Kibice w Internecie- social media i nowy marketing w sporcie

Dodatkowo dla zarejestrowanych uczestników szykujemy wiele ciekawych nagród, które będą losowanie w przerwach między wykładami.

Nie zwlekajcie z rejestracją, wypełnijcie formularz: http://bitly.pl/353633

Zapisy trwają do 18 maja.

Dla kogo:

Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpatny, chcemy zachęcić do udziału w nim osoby działające w zakresie sportu, chcące pozyskać nowe informacje w sferze zarządzania sportem oraz zainteresowanych tematyką sportową z Krakowa i nie tylko.

Opis Naukowo-dydaktyczny:

Przy okazji konferencji „Młodzi o Sporcie" studenci mają  okazję  wziąć  udział  w  konkursie  organizowanym  przez  Katedrę  Zarządzania  w Turystyce, która zachęca do przedstawienia swoich artykułów naukowych zgodnych z tematem konferencji „Bohaterowie drugiego planu - kto pracuje na sukces sportowca" . Prace z pozytywną recenzję naukową, zostaną opublikowane (pod warunkiem zgromadzenia wystarczającej ilości takich prac) oraz zaprezentowane w formie posterów w czasie samej konferencji. Podczas zeszłorocznej konferencji studenci mieli również okazję przedstawić swoje prace naukowe czego wynikiem jest 2 częściowa monografia naukowa z 16 rozdziałami, których autorami są studenci oraz uczestnicy zeszłorocznego wydarzenia.

Uczestnicy konferencji będą mogli również zadawać pytania, co dodatkowo pozwoli prelegentom dostosować temat swojej prelekcji do tego, co najbardziej interesuje i co wymaga największych wyjaśnień. Chcemy, aby ta konferencja była doskonałą platformą do dyskusji pomiędzy prelegentami a studentami, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom odnośnie tematów i poruszanych zagadnień.

Dodatkowo podczas konferencji planujemy przeprowadzić zbiórkę plastikowych zakrętek. Ułatwi nam to fakt, że otrzymaliśmy w ramach sponsoringu rzeczowego wodę od firmy Muszynianka. Następnie zakrętki przekżemy jednej z krakowskich funndacji, która zakupi za nie sprzęt rehabilitacyjny dla swoich podopiecznych.

Szczegóły wydarzenia oraz harmonogram znajdują się w wydarzeniu na facebooku https://www.facebook.com/events/547282482080940/

Do zobaczenia 21 maja na WZiKS UJ!

Data opublikowania: 18.05.2015
Osoba publikująca: Magda Matuła